Veilinghuis Loeckx

Uniek gezicht op Gent

Veilinghuis Loeckx verkocht op 11 februari een verzameling Gentse, overwegend 19e-eeuwse stadsgezichten. We spraken vader en zoon Loeckx een aantal weken voor de verkoop. Wie de verzamelaar is, willen ze niet kwijt, maar wel dat het om een bijzondere collectie gaat. Met werk van zeer gewaardeerde kunstenaars.

TEKST: Ben Herremans

Veel jaren geleden heeft Peter Loeckx van het gelijknamige Gentse veilinghuis de verzameling nog in zijn geheel, in de originele samenstelling, gezien. “Dat was in een groot herenhuis op een belangrijke plek in Gent” herinnert hij zich. “Er was een immense traphal en die hing vol met Gentse stadsgezichten, wat voor een speciale sfeer zorgde.”

Half februari gingen bij veilinghuis Loeckx tientallen Gentse stadsgezichten onder de hamer, van een tekening uit de 18e eeuw en werken uit de 19e eeuw tot veel foto’s en enkele ‘vue optiques’.